W zdrowym ciele zdrowy duch. Jednak popularne sporty często się nudzą albo wymagają wielu współzawodników.

Dlatego w ostatnich latach popularniejsze stają się inne dyscypliny niż piłka nożna, koszykówka. tenis czy siatkówka.

Sporty niszowe, które zyskują na popularności

W ostatnich latach wzrosło znaczenie gry w golfa. W Polsce powstaje coraz więcej pól i klubów golfowych a sprzęt sportowy jest dostępny w większej liczbie punktów. Mimo że jest to drogi sport, trenuje precyzję, siłę i koncentrację. Na pójście do tzw. strzelnicy golfowej może pozwolić sobie każdy.

Zazwyczaj możliwe jest wypożyczenie sprzętu. Golf zyskał popularność jako alternatywa dla squasha. Moda i na jeden, i na drugi sport przyszła z amerykańskiego świata biznesowego. Squash stał się często uprawianą dyscypliną sportową ze względu na niskie wymogi kondycyjne. Tak zwany tenis ze ścianą pozwala spalić dużo kalorii, ćwiczy szybkość, wytrzymałość i zwinność.

Wśród gier zespołowych na znaczeniu zyskał baseball, krykiet i futbol amerykański. Mimo że sprzęt sportowy dla tych dyscyplin jest dość drogi, to w wielu miastach rozwijają się kluby sportowe. Jednocześnie baseball może być uprawiany już przez dwie osoby. Zasady tych sportów można traktować mniej surowo, aby mieć więcej zabawy. Kłopotliwa jest dalej baza stadionów i boisk w Polsce. Dlatego sporty te są na poziomie amatorskim i półprofesjonalnym.

Sporty indywidualne niekoniecznie samotne

Wśród indywidualnych sportów rośnie moda na pole dance (taniec na rurze). Niektóre pozycje wymagają wielu tygodni ćwiczeń, a inne są nieosiągalne dla zwykłych ludzi. Treningi często wykonuje się w specjalnych salach.

W Polsce organizowane są też zawody sportowe pole dance. Jednak jak się wydaje, pole dance dalej jest niszowym sportem. Niemniej przez łamanie stereotypów i uprzedzeń może stać się popularną formą aktywności. Więcej o pole dance, przeczytasz tutaj: https://www.anty.pl/pole-dance-coraz-bardziej-popularna-dyscyplina-sportu/.

Rozchwytywane są też treningi strzeleckie i łucznicze. Jest to doskonała forma budowania koncentracji i mięśni (nie tylko ramion). Rekordy popularności biją też boks, jeździectwo i paralotniarstwo. Wśród młodzieży renesans można zauważyć w szachach, sportach walki i kajakarstwie.