Zapoznając się z różnymi wariantami szortów kolarskich, na pewno szybko dostrzeżesz, że niemalże każdy bardziej specjalistyczny ich model zawiera dodatkową wkładkę.

Czy szorty kolarskie powinny mieć wkładkę, jaka powinna być ta wkładka?

To podstawowy, a wręcz niezbędny element wszystkich spodenek rowerowych. Wszystkie szorty wyprodukowane przez lepsze i bardziej profesjonalne firmy na pewno będą tę wkładkę zawierać. Nie musi być ona jednak drogim elementem stroju. Akurat obecnie coraz częściej można kupić naprawdę świetnie wykonane i znakomicie sprawdzające się spodenki rowerowe za stosunkowo niewielką cenę. Nie musisz płacić za nie pięciuset czy sześciuset złotych. Jeżeli wydasz niewiele ponad sto złotych, wciąż będziesz w stanie pozyskać znakomite szorty wyposażone w wysokojakościową wkładkę.

Nieraz jest jednak tak, że spodenki na rower podczas pierwszego testowania okazują się mało wygodne. Zakładasz je z wielką nadzieją, że ułatwią ci one pokonywanie kolejnych dystansów, a potem szybko się rozczarowujesz. Spodenki zaczynają cię gnieść, a wkładka jest na tyle mocno wyczuwalna, że masz ochotę oderwać ją od materiału. Jest to jednak zupełnie normalne. Zazwyczaj dopiero po pierwszym praniu jesteś w stanie dostrzec prawdziwe właściwości wkładki. Najlepiej więc po tej testowej przejażdżce od razu wrzuć spodenki do pralki, wysusz je i raz jeszcze sprawdź je w praktyce.

Jeżeli natomiast zależy ci na tym, by twoje nowe spodenki rowerowe były naprawdę super wygodne, a przy tym jeszcze do tego bardzo higieniczne, szukaj tych wyposażonych we wkładki wykonywane z tkanin antybakteryjnych. Właściwości antybakteryjne zawsze podwyższają jakość materiału. Pozwalają ci uzyskać pełen komfort nawet w trakcie najdłuższych przejażdżek.

Dzięki nim o wiele łatwiej będziesz mógł zadbać o swoją wygodę i higienę, zwłaszcza jeśli nie zapomnisz o regularnym czyszczeniu materiału. Nawet spodenki na rower z antybakteryjnymi wkładkami trzeba oczywiście prać. Rób to po każdej jeździe. Dzięki temu przy okazji zadbasz o ogólną żywotność materiału.