Kiedy myślimy o kulturystyce, większość ludzi kojarzy tę dyscyplinę sportową ze spożywaniem środków dopingujących, które zwiększają wyniki zawodników, czasami nawet kosztem ich przyszłego zdrowia, co miało miejsce na przestrzeni dziejów.

Jest to dyscyplina sportowa, której podstawowym założeniem jest rezygnacja z substancji dopingujących, niezależnie od dziedziny, w której odbywają się zawody, czy to amatorskie czy zawodowe. Oznacza to, że wszyscy uczestnicy startują na równych prawach.

Czym jest naturalna kulturystyka?

Praktyka kulturystyki w jej naturalnym wariancie zyskała na popularności w ostatnich latach gwałtownie i jest wielu, którzy uważają, że powinna ona powoli wypierać tradycyjną kulturystykę, aż do osiągnięcia punktu, w którym ta pierwsza będzie jedyną modalnością dozwoloną przez organizacje sportowe.

Podczas gdy w tradycyjnej kulturystyce stosowanie sterydów anabolicznych jest normalizowane, każdy aspirant, który ucieka się do nich w celu uzyskania lepszego wyniku w naturalnych zawodach, zostanie automatycznie wyeliminowany.

Te różnice między tymi dwoma systemami, które na początku mogą wydawać się minimalne, z czasem stają się coraz wyraźniejsze, ponieważ natychmiastowy wzrost mięśni zapewniany przez anaboliki jest niemożliwy do osiągnięcia bez użycia tych substancji.

W konsekwencji tej sytuacji, dieta i technika naturalnego kulturysty jest jeszcze bardziej istotna niż kulturysty klasycznego, ponieważ musi on zmaksymalizować wyniki swojego treningu i odżywiania, rozumiejąc, że jego praca jest długoterminowa. W portalu http://fitmaster.pl, znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, jeśli chcesz zacząć przygodę z naturalną kulturystyką.

Aby znaleźć analogię, można powiedzieć, że powszechna kulturystyka to wyścig sprinterski, natomiast naturalna kulturystyka to wyścig długodystansowy.

To jest właśnie trudność, jaką stwarza naturalna droga tego treningu, powodująca konieczność wykazania się taką wytrwałością, że często mówi się, iż komplikacje nie leżą w fizycznej rutynie, ale raczej w psychicznej zdolności do znoszenia wieloletnich wysiłków aż do osiągnięcia celu.

Zaletą jest to, że nie narażając ciała na przyjmowanie anabolików i innych substancji w celu zwiększenia masy mięśniowej, organizm starzeje się wolniej, nie cierpiąc na choroby i zaburzenia pochodzące ze sterydów.