Włoski rower miejski Urban 28 Nexus to cudo łączące stylowość z minionej epoki z paroma ułatwiającymi jazdę nowinkami technicznymi.

Urban 28 Nexus 1 – designerski rower miejski

Chyba najistotniejszą z nowinek na tej liście jest aluminiowa rama równie wytrzymała co stalowa, a za razem nieco od niej większa i lżejsza. Jest ona ułatwieniem dla nieco większych gospodyń domowych, dla których standardowe rowery wydają się być zbyt małe. No a jeśli chodzi o panie o średnim wzroście, to obniżenie siodełka w pełni załatwia sprawę niedogodności.

Drugim i także istotnym ułatwieniem są trzy biegi w tylnej piaście oraz napęd i manetka firmy Shimano. Te właśnie techniczne nowości sprawiają, że Urban 28 Nexus jest przyjaźniejszy dla użytkownika od bardziej tradycyjnych konstrukcji stalowych nie posiadających biegów. W tych do bólu tradycyjnych konstrukcjach podjazdy w rejonie miejskim są czasami dość trudne i dla niektórych kobiet zbyt męczących. Dlatego warto wybrać konstrukcję, która nie zmusza aż tak często do zsiadania i pchania pod górę roweru wraz z zakupami. No a synonimem tego nie pchania jest rower Urban 28 Nexus. Smaczne ułatwienie dla gospodyń domowych, które chcą łączyć błysk minionej epoki i ułatwienia technologiczne na wykładanych granitową kostką uliczkach zabytkowego miasta.

Nawet w takiej scenerii stylowe konstrukcje rowerów z nutką nowoczesności nie są grzechem. No bo liczy się wygoda użytkownika, a nie idealne spasowanie z klimatem epoki. Liczy się to by mieć z jazdy frajdę, korzyści w postaci zrzucanych zbędnych kilogramów i by brakowało niedogodności w postaci zbędnego zmęczenia lub co gorsza kontuzji.

Dlatego dla zdrowia wybiera się kompromis łączący stylowość z nowinkami technologicznymi, by była łatwość, by był sentymentalny powrót do magicznych czasów. Bezpośrednio powiązane z damskim rowerem Urban 28 Nexus.